10 padomi logu mazgāšanai, no Logu Mazgāšanas Ekspertiem

logu mazgāšanai

Logu mazgāšana nekad nav bijusi viegla un tīkama nodarbe, taču pareizā pieeja padarīs logu mazgāšanu vieglāku un nodrošinās labāko rezultātu.

Ja ēkas logi būs netīri to ievēros apmēram 72% no mūsu aptaujas dalībniekiem. Ielaidiet vairāk gaismas telpās, kurās uzturaties ikdienā, Jums lieti noderēs 10 padomi logu mazgāšanai.

Dzidrs un skaidrs skaits caur logu uzlabo garstāvokli un padara cilvēku laimīgāku. Mūsu veiktā aptauja apliecina to, ka mirdzoši un tīri logi ir viena no top prioritātēm, kuras cilvēki sagaida no tīrīšanas darbiem.

1. Sākam ar putekļu sūkšanu.

Pareiza logu mazgāšana sākas ar logu atputekļošanu un zirnekļu tīklu noņemšanu, izmantojot putekļu sūcēju. Jebkuru darbu veikšanai primārais ir darba vietas sagatavošana. Logu atputekļošana darbu sākumā, samazinās netīrību, kura vēlāk būs jātīra. Ja, Jums ir pieejam putekļu slotiņa, tad šis brīdis ir īstais, lai liktu to lietā. Notīriet ar putekļu sūcēju (vai putekļu slotiņu) pilnīgi visu logu, ieskaitot rāmi, stūrus, stikla virsmu un palodzi. Lai efektīvi notīrītu netīrumus no loga rāmjiem un stūriem izmantojiet lupatiņu, to nedaudz samitrinot ar galda etiķi.

2. Nemazgājiet logus saulainā dienā

Logu mazgāšana saulainā dienā noteikti nebūs produktīva, siltums no saules stariem, liks ūdenim izžut ātri un tas atstās uz logiem svītras. Protams, varētu padomāt, ka logu mazgāšanai ir nepieciešama skaista un saulaina diena, lai saskatītu vairāk svītras un netīrumus, bet patiesībā efekts ir tieši pretējs un rezultātā netīrumi un svītras būs vairāk. Izskaidrojums ir pavisam vienkāršs – Ja logu mazgāšanas līdzekli uzklāsiet uz siltas virsmas, tad ūdens izžūs tik ātri, ka pēdas no mazgāšanas līdzekļa paliks uz stikla virsmas. Pareizā izvēle būs logu mazgāšanai izvēlēties nedaudz apmākušos dienu, ideālā gaisa temperatūra mazgāšanai ar mājās pieejamo inventāru ir 12-22 °C.

3. Gumija ūdens noņemšanai – Īstais instruments logu mazgāšanai

Labākais intruments logu mazgāšanai nav papīra rullis, vai kaudze ar avīzēm, bet tā ir gumija ūdens noņemšanai. Tas ir instruments, kuru izmanto jebkurš profesionāls logu mazgātājs. Gumijas izmantošana novērsīs lielas un slapjas nekartības rašanos logu mazgāšanas laikā. Svarīgi ir saprast gumijas lietošanas tehniku. Pirmkārt, ir jāizvēlas gumija ar pareizu izmēru, konkrēto logu mazgāšanai. Logu rūtīm izmēri ir dažādi. Piemēram, logus ar lielu platību būs ļoti sarežģīti nomazgāt, ja izmantosiet gumiju, kuras garums ir 15cm. Izmantojiet kātu ar pagarinājumu, lai piekļūtu logiem, kurus nevarat aizsniegt.

4. Izvēlieties pareizo logu mazgāšanas līdzekli.

Nav nepieciešams pirkt jaunus mazgāšanas līdzekļus, pilnībā pietiks ar trauku mazgāšanas līdzekli vai galda etiķi, lai pagatavotu kvalitatīvu līdzekli mājas apstākļos. Uz pilnu spaini ar ūdeni ir nepieciešams pievienot vien dažus pilienus trauku mazgājamo līdzekli. Ja pievienosiet pārāk daudz līdzekli, ūdens paliks ziepains un atstās nospiedumus uz stikla. Varat izmantot galda etiķi ar ūdeni, proporcijā 1:5, galda etiķis, liks logiem īpaši mirdzēt, taču logu mazgāšanas laikā, aromāts varētu būt diezgan nepatīkams.

5. Noslīpējam logu mazgāšanas tehniku.

Skatologu mazgāšanaSpainis ar siltu un tīru ūdeni būs pirmais, ka nepieciešams- to izmantosiet, lai skalotu švammi, ar kuru veiksiet logu mazgāšanu. Sasniedziet profesionālu rezultātu logu mazgāšanā, izmantojot profesionālu logu mazgāšanas tehniku. Nepieciešami divi spaiņi, vienā tīrs silts ūdens, netīrās švammes skalošanai, otrā logu mazgāšanas līdzeklis, par kuru runājām iepriekšējā punktā. Tīrīšanu uzsāciet ar švammes abrazīvo jeb beržamo pusi, to samitrinot ar logu mazgāšanas līdzekli. Mazgāšanu sāciet loga augšējā stūrī un pabeidziet pretējā, apakšējā stūrī. Pēc tam, sāciet darbu ar gumiju ūdens noņemšanai. Sāciet no augšēja stūra un velciet gumiju taisni, līdz loga apakšai, tā turpiniet, līdz esat pārgājuši pāri visam logam. Pēc katras reizas, kad novelkat gumiju, to nosusiniet sausā lupatiņā. Pēc tam noņemiet ar gumiju atlikušo ūdeni, ja tās vēl palicis uz loga. Mazgāšanu veiciet pa vienam logam, kad viens ir pabeigs, ķeraties pie nākamā.

6. Izmantojiet gumiju ūdens noņemšanai kā mājas ārpusē, tā arī iekšpusē.

Labākais intruments logu mazgāšanai nav papīra rullis, vai kaudze ar avīzēm, bet tā ir gumija ūdens noņemšanai. Tas ir instruments, kuru izmanto jebkurš profesionāls logu mazgātājs. Gumijas izmantošana novērsīs lielas un slapjas nekartības rašanos logu mazgāšanas laikā. Svarīgi ir saprast gumijas lietošanas tehniku. Pirmkārt, ir jāizvēlas gumija ar pareizu izmēru, konkrēto logu mazgāšanai. Logu rūtīm izmēri ir dažādi. Piemēram, logus ar lielu platību būs ļoti sarežģīti nomazgāt, ja izmantosiet gumiju, kuras garums ir 15cm. Izmantojiet kātu ar pagarinājumu, lai piekļūtu logiem, kurus nevarat aizsniegt.

Logu mazgāšanas serviss

7. Pēc loga apstrādes ar gumiju, nosusiniet logu ar sausu un tīru lupatiņu.

Papīra dvieļi un avīzes ir noderīgi dažādos mājas darbos, bet tie var atstāt nevēlamus nospiedumus, ja tos izmantosiet logu nosusināšanai. Izmantojiet šo variantu, kurš novērsīs nospiedumu rašanos un liks Jūsu logiem mirdzēt. Izmantojiet sausu lupatiņu, vai vislabāk mikrošķiedras lupatiņu, kura ir paredzēta tieši šim mērķim – logu nosusināšanai pēc mazgāšanas. Ja mikrošķiedras lupatiņas nav pieejama, lielisks variants ir kafijas filtru izmantošana. Ar lupatiņu noņemiet no loga pilnīgi visus atlikušos ūdens pilienus.

8. Skrambu un skrāpējumu pulēšana

Zobu pasta: jūsu slepenais ierocis pret nelieliem logu skrāpējumiem. Pulēšanai nepieciešama zobu pasta, kura satur sodu vai jebkura dabīgā zobu pasta, kura nav taisīta no mākslīga gēla. Tā būs labākā izvēle nelielu skrambu novēršanai. Tehnika ir vienkārša- pēc logu mazgāšanas un pilnīgas nožūšanas, uzklājiet nedaudz zobu pastu uz sausas lupatiņas un berzējiet ar apļveida kustībām apmēram 30 sekundes, tad paņemiet tīru lupatiņu un atkārtojiet kustību, līdz visa zobu pasta ir notīrīta no loga.

9. Informatīvo uzlīmju, etiķešu un uzlīmju likvidēšana no loga.

Ticiet vai nē, bet uzlīmju noņemšana no logiem ir pavisam vienkārša, tas ir vienkārši izdarāms un nepaliks nekādas līmes vai skrāpējumu pēdas.Izmantojiet špahtelējamo lāpstiņu vai žiletes asmeni. Saslapiniet uzlīmes vietu ar mitru lupatiņu un tīrāmo līdzekli un noskrāpējiet to izmantojot asmeni. Galvenais uzturiet uzlīmes vietu slapju, tad uzlīme nonāks daudz vieglāk.Varat izmantot arī svaigu xitronu sulu vai nagu lakas noņēmēju, kurš satur acetonu. Uzklājiet to uz uzlīmes un atstājiet uz pāris minūtēm, tad noskrāpēt to būs pavisam vienkārši.Nedariet to tad, ja logā spīd saule, jo tādā gadījumā paliks nevēlami nospiedumi.

10. Izmantojiet paštaisītus logu mazgāšanas līdzekļus

Izmantojiet svaigu citronu sulu vai etiķi, lai izveidotu dabīgu un efektīvu stiklu tīrīsānas līdzekli. Varēsiet izmantot šo līdzekli arī trauku, spoguļu un duškabīņu mazgāšanai. Sajauciet bļodiņā siltu ūdeni ar citronu sulu (vai etiķi) attiecībā 2:1, šis līdzeklis nevien būs labs tīrītājs, bet arī ļoti labi veiks arī virsmu dezinfekciju.

Lai veicās, logu mazgāšanas darbos!